Wstęp

wtorek, 16 grudnia, 2014 0 , , , ,

17629796_sJak założyć własną firmę?

Jaki pomysł na firmę jest dobry?

Ile potrzebuję kasy na początek we własnej firmie?

Jak stworzyć biznesplan?

Co muszę wiedzieć o biznesie?

Jak znaleźć klienta?

Jak zwiększać sprzedaż?

Na czym polega zarządzanie finansami w małej firmie?

Są to pytania często zadawane przez początkujących przedsiębiorców, którzy chcą założyć własną firmę lub już ją mają i teraz planują rozwój. To bardzo ważne pytania.

W tym blogu staram się na nie odpowiedzieć. Przechodziłam przez tę drogę budowania firmy od zera i jej rozwijania. We wpisach dzielę się swoją wiedzą i sposobami na zarządzanie opierając się na własnym doświadczeniu. Na wiedzy jaką udało mi się pozyskać przez blisko 20 lat z „życia”, podręczników, książek, szkoleń, szkół biznesu, od mądrych ludzi i od innych przedsiębiorców.

Nie jestem teoretykiem zarządzania tylko praktykiem. To co tutaj piszę, to moje własne opinie i teorie. Są sprawdzone na własnej skórze. A że mogę się pomylić w nazewnictwie? Tak, to może się zdarzyć. Proponowane na tym blogu rozwiązania już ktoś napisał? Pewnie, przede mną było, a po mnie będzie wielu mądrzejszych ludzi. Biznesplan nie spełnia wymogów sztuki podręcznikowej pisania biznesplanów? Oczywiście że nie, bo to jest biznes plan, który żyje i funkcjonuje w biznesie, nie w podręczniku.

Nie znajdziesz na tym blogu porad jak wykiwać klienta, ani Urząd Skarbowy. Ani nikogo innego. Nie doradzam jak płacić mniejsze podatki, jak nie płacić ZUS’u za pracowników, jak podpisywać umowy aby były korzystne dla Ciebie ale już mniej dla drugiej strony. Nie wiem jak negocjować tak, aby ten po drugiej stronie wyszedł jak zbity pies. Nie nauczę oszukiwania klienta. Nie powiem jak oszczędzać na wszystkim, jak unikać zobowiązań i jak zrobić, żeby nie zapłacić kontrahentowi. Nie wiem jak wystawiać lewe faktury, jak zaniżać dochód. To nie ten adres.

Jeżeli wiesz coś na tematy o których będę pisać i uważasz, że warto się z tym podzielić, to zapraszam do dyskusji. Każda informacja zwrotna od Ciebie będzie dla mnie na wagę złota. Podobało się? Zastosowałeś i zadziałało? Napisz o tym. Nie zadziałało? Też napisz. Może wiesz o czymś o czym ja nie wiem lub o czym zapomniałam napisać. Zapraszam do dyskusji.

[email protected]

Koł[email protected]